İade ve İptal Koşulları

İADE VE İPTAL KOŞULLARI

www.favori.com.tr üzerinden yapacağınız satın alma işlemlerinde müşterilerimiz Mesafeli Satış Sözleşmesi gereği 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezaî şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir.

Yüzük ürünleri için standart ölçü seçeneği dışındaki bir yüzük ölçüsü ile sipariş verilen, Özel sipariş ile üretilen veya üzerine özel yazılar yazılmış ürünler iade kapsamı dışında tutulur.

İade edilecek ürünün, kullanılmamış, kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş, etiket ve üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış, satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması gerekmektedir. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra iade işlemleri başlatılır.

İnternet mağazasından aldığın ürünlerin iade işlemleri sadece internet mağazasından yapılmaktadır.

İade edilmesi istenen ürünün faturası, ambalajı, sertifikası, varsa promosyon olarak gönderilen ürünlerle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanılan ürün anlaşmalı firma olan Loomis Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile gönderilirse teslimat bedeli FAVORİ tarafından karşılanır.  Ürünün başka bir kargo ile veya başka bir yolla göndermesi halinde teslimat bedeli müşteri tarafından karşılanacak olup, karşı ödemeli olarak gönderilen ürünü Favori’nin teslim alma yükümlülüğü yoktur.