Sosyal Sorumluluk

Favori misyonunun bir parçası olarak; Çalıştığı ülke ve toplumlarda sosyal vatandaşlık bilinci ile faaliyet göstermeyi, sektörünün ve ülkesinin gelişmesine katkı yapmayı bir görev olarak kabul etmektedir. Bu nedenle aşağıdaki çalışmaları iş yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak yerine getirmektedir.

Okul Sponsorlukları

İTÜ Endüstri Ürünü Takı ve Aksesuar Tasarımı Yüksek Lisans Programı Sponsorluğu

Tezsiz ikinci öğretim yüksek lisans programı olarak yürütülecek programda lisans düzeyinde eğitim almış öğrencilere ileri düzeyde minimal ürün ve altın takı tasarımı eğitimi verilecek. Programda, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nün öğretim üyelerinin yanı sıra Ela Cindoruk ve Nazan Pak gibi takı tasarımcıları ile yurtdışından ve Favori’den misafir uzmanlar da ders verecek. Programla ilgili bilgiler İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nün internet sitesinden takip edilebiliyor. 

Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Sponsorluğu

Favori, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’ne daha etkili ve verimli öğretim sağlanabilmesi için gerekli olan teknik desteği vererek atölye kurulmasını sağlamıştır. Ayrıca programa malzeme desteği de sağlanmaktadır.
 
Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nün web sayfasına gitmek için tıklayınız.
 

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Yüksekokulu Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Bölümü Sponsorluğu

Favori, Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Bölümü’nün daha etkili ve verimli öğretim olanaklarına ulaşabilmesi için programın gereksinim duyduğu teknolojik donanımı sağlamakta ve danışmanlık desteği vermektedir. Favori ayrıca üniversitenin öğrencilerine kendi üretim ve tasarım birimlerinde staj olanağı sağlayarak, öğrencilerin pratik tasarım ve model yapma eğitimini de destekliyor. Bu eğitimlerle birlikte kendilerini geliştirme fırsatı bulan öğrenciler, yaptıkları takılarla Favori’nin önemli koleksiyonlardan biri olan Yağcı Bedir Koleksiyonu`na hayat vermiştir.

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Yüksekokulu Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Bölümü`nin web sayfasına gitmek için tıklayınız.

Şevkiye Özel Fen Lisesi

Dr. Selami Özel tarafından kurulan Şevkiye Özel Fen Lisesi, Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı olarak, en iyi ve kaliteli eğitim hizmetiyle, sorumluluk sahibi nesiller yetiştirmeye devam ediyor. 
 
Şevkiye Özel Fen Lisesi`nin web sitesine gitmek için tıklayınız.
 

Yayınlar

Sektörün ve toplumun topyekûn gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Favori, kuyumcuların ve satış elemanlarının yararlanması için Favori Kitap Dizisi adı altında perakendecilik, pazarlama ve iletişim konulu eğitici kitaplar yayımlıyor. Favori Kitap Dizisi kapsamında bugüne kadar yayımlanan kitaplar şöyle sıralanıyor:
 
  • Mücevher Tasarlama Metotları ve Yaratma Teknikleri, Prof. Dr. Nigan Bayazıt
  • 6 Adımda Etkili Mağazacılık, İpek Özel
  • %110 Müşteri Memnuniyeti, İpek Özel
  • Etkili Tanıtım Teknikleri, İpek Özel
  • 1e1 Pazarlama, İpek Özel
  • Kadınlar Ne İster?, İpek Özel

Burslar

Her yıl 50`nin üzerinde öğrenciye burs verilmektedir. 
 

Çevre

TEMA Vakfı ve Orman Bölge Müdürlükleri işbirliğiyle çeşitli illerde ağaçlandırma çalışmaları yürütülmektedir.